Pages Menu
Categories Menu

O mnie

DamianCześć. Mam na imię Damian Jarzyna i jestem wielkim fanem czołgów i innych wozów bojowych.

Po raz pierwszy z tym tematem spotkałem się w wieku 12 lat, gdy chodziłem jeszcze do gimnazjum. Pamiętam, że zaczytywałem się w czasopiśmie „Gazety Wojenne” i tych małych książeczkach z serii Żółtego Tygrysa. No i, jak chyba każdy z nas, oglądałem klasykę serialu „Czterej pancerni i pies”.

Jednak wiedz, że te pozycje miały dużo błędów merytorycznych, lub propagowały ewidentne kłamstwa. Mam jednak do nich duży sentyment, ponieważ dzięki nim poznałem trochę modeli i bardzo mi się to spodobało.

Moja pasja do czołgów i II wojny światowej trwa po dziś dzień. Czytam wszystko, co tylko ma związek z tym tematem.

Stworzyłem tego bloga dla innych fanów wojsk pancernych. Będę w nim zamieszczał informacje na tematy związane z wozami bojowymi:

-opisy poszczególnych modeli

-największe bitwy pancerne

-postacie najsłynniejszych dowódców

-i wiele innych ciekawych wiadomości.

To wszystko znajdziesz na moim blogu. Życzę Ci miłej lektury. Muszę Cię jednak ostrzec. Piszę tutaj, CO JA WIEM i CO JA MYŚLĘ o czołgach, co niekoniecznie musi być prawdą.Na pewno nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Jestem pasjonatą czołgów. Nigdy nie miałem przyjemności wsiąść do czołgu i przejechać się nim.

Tak więc, jeżeli szukasz tutaj informacji, jak się jeździ czołgiem, jak się zmienia w nim biegi, to może poszukaj innej strony w internecie.

Jednak jeżeli zostaniesz razem ze mną, to razem możemy ciekawie spędzić czas na poznawaniu broni pancernej od podszewki.

Pozdrawiam i do usłyszenia

Damian Jarzyna Czołgi Świata

Damian Jarzyna
autor bloga